Skip to main content

14 Mayıs 2023’te gerçekleşecek seçim, Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden biri olacak. Hem yeni cumhurbaşkanımızı hem de yeni dönem karalarını verecek meclisi seçeceğiz.

Siyasi partiler seçime hazırlanırken yalnızca otistiklere değil, engel gruplarının hiçbirine temsil şansı vermediler. Bu durumun yarattığı hayal kırıklığını paylaşıyor, yeni dönemde üretilecek politikalara dair tüm engelli örgütleriyle aynı kaygıları taşıyoruz.

Öte yandan değişimin başlaması, otizmle ilgili sürdürülebilir ve destek odaklı politikaların üretilmesi ve hayata geçebilmesi için mecliste kimlerin yer aldığı çok önemli bir mesele.

Biliyoruz ki yeni dönemde de yine hep beraber hakkımızı aramamız ve otistiklerin ihtiyaçlarının gözetilmesi için yeniden mücadele vermemiz gerekecek. Ancak yine biliyoruz ki mecliste ne kadar çok sesimizi duyurabileceğimiz isim olursa, o kadar etkili politikalar hayata geçer.

Bu yüzden Türkiye için, engelliler için, otistikler için, hep beraber çoğulcu, demokratik, engelli-dostu bir ülkede yaşama şansı için #oyverin

Yorum Bırak